Piyanolar » Digital Pianolar

YAMAHA CLAVİNOVA CVP 609 BLACK TABURE HEDİYELİ

SOSYAL PAYLAŞIM

ÜRÜN İŞLEMLERİ

 • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
 • Fiyat Düşünce Bana Bildir
 • Alarm Listenize Ekleyin
Şimdi sipariş verirseniz 2 gün içerisinde kargoda.
 • Stok Kodu: CVP609-001
 • Kategori: Digital Pianolar
 • Markalar: Yamaha
%27İndirim
KDV Dahil
58,639.25TL
Piyasa Fiyatı
80,335.77TL
Tek Çekim Fiyatı
58,639.25TL

Bu ürünü bizden aldığınızda piyasaya oranla tam 21,696.52 TL daha az ödersiniz.

Sepete Ekle Hemen Al
Ürün stoklarımızda bulunmuyor.
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ürün Yorumları
 • Kargo ve Garanti
   
   

Derin bir subwoofer hoparlörün dramatik rezonansı ile gerçek bir konser piyanosu İfadesine ilave olarak çok çeşitli enstrüman sesi kulağa inanılmaz derecede doğal ve gerçekçi gelen performanslar sağlar.

 

NW ( Doğal Ahşap) `nun yanı sıra sentetik fildişi tuşlar, 88 tuşlu Liner Graded çekiçler tüm klavyede her tuşun ağılığını üretir. GP Response Damper Pedalı kuyruklu bir piyano çalıyormuş hissini verirken RGE Ses Sistemi muhteşem ve özel bir tepkime yaratır. Önceki modellerin ses tasarımının üzerinde yapılan çalışmalar ve eklenen subwoofer, orkestra performansı sırasında bas tonları daha güçlü üretir. Müziğin tadını çıkartmak`an profesyonel piyano performansına kadar tüm isteklerinizi CVP-609 karşılayacak.

 

Özellikler

Gerçek Konser Piyanosu İfadesi

 

Tek bir piyanoda ses, tuşe ve pedallardan oluşan en önemli üç unsuru bünyesinde toplayan CVP serisi size konser piyanosu çalıyormuş hissini verir.

 

Konser piyanosu performansını ve daha fazlasını elde eder.

 

 

RGE Ses işlemcisi en iyi müzikal ifade becerisi sağlar

Clavinova`da gelecek nesil piyano ses kaynağı olan RGE (Gerçek Konser Piyanosu İfadesi) Ses işlemcisi bulunur.

Clavinova`da sesi büyük bir netlikle verebilen ve tuşlardan parmaklarınızı nazikçe kaldırdığınızda duyulan ve ağır ağır kaybolan rezonans sesiyle beraber staccato notaları açık şekilde ifade edebilen yeni bir Smooth Release fonksiyonu bulunur. Konser piyanosu benzeri, zengin ifade gücü deneyimi yaratmak üzere piyano performansının özünü yakalamada başarılıdır.

 

Yamaha`nın doğal ahşap klavyesi ile gerçek piyano tuşesini yaşayın

 

Clavinova NW (Natural Wood [Doğal Ahşap]) klavye yüzyılı aşan kaliteli akustik piyano üretim tecrübesi ile mükemmelleştirilen ahşap işçiliği teknikleri ile sadece Yamaha tarafından üretilebilirdi. Tıpkı konser piyanosununkiler tuşlar, müzik enstrümanlarında kullanılması için gereken uzun kurutma sürecinden geçen yekpare ahşaplardan üretilmiştir. Her bir ahşap parçasının sadece en iyi kalitede bölümlerinin seçilmesi ile lamine ahşap tuşlara göre deformasyona ve yamulmaya daha dirençli tuşlar yaratılmıştır. Tuşlarda GH3 klavyede olduğu üzere çalan piyanistin hissettiği hassasiyeti güçlendiren üç sensör bulunur. Ahşabın yekpare dokusuyla birleştiğinde bu durum olağanüstü bir çalış deneyimi ve performansı sağlar.

Sentetik fildişi tuşlar uzun performanslar sırasında dokunma hissini korur

Piyanistler geçmişte en iyi piyanolarda kullanılan fildişi klavyeler gibi parmaklarına sıkıca tutunan tuşeden hoşlanırlar. Sentetik fildişi tuşlarda, özellikle uzun performanslarda ya da egzersiz sırasında çalışta daha fazla kolaylık için tüm tuşlara ilave tutuş ve doğal bir friksiyon veren yumuşak, hafifçe delikli bir yüzey bulunur. Tuşların pürüzsüz, rafine dokusu size lüks hissi verir ve temizlenmesi kolaydır.

88 tuşta kademeli çekiç aksiyonu dijital piyanolarda ilk defa görülecek şekilde her bir tuş için ayrı bir ağırlık oluştururlar

Clavinova klavyede her bir tuşun diğerine benzemeyen bir ağırlığı vardır. Klasik akustik piyanolarda teller tiz seslerde kısa ve darken bas bölümüne geçtikçe gittikçe kalınlaşır ve uzar. Eşit bir sound üretmek için tuşlara vuran çekiçler bastan tize doğru büyür. 88 tuşta kademeli çekiç aksiyonu özelliği ile CVP-609 her bir tuşun ağırlığının, tuşesinin ve geri dönüşünün farklı olduğu konser piyanolarının klavye tuşesini aynı şekilde yeniden yaratan ilk dijital piyanodur. Bu piyanoyla yaşanan deneyim konser piyanosu deneyimine son derece yakın olduğu için çok daha iyi bir çalış tekniği geliştirebilirsiniz.

88 tuşun her birinin çekicinin farklı bir ağırlığı vardır

GP Response Damper Pedal kullanımındaki his konser piyanosununkiyle aynıdır

Damper pedalı piyano çalmada önemli bir unsurdur çünkü bastıkça sesi sürekli olarak değiştirir. Clavinova pedala basışı ve bırakışı sürekli olarak tespit ederek tıpkı bir akustik piyano gibi hareket edip nota uzatmalarını ve yankıyı hassas şekilde ayarlar. Ayrıca GP Response Damper Pedal tipik konser piyanosu hissini yaratır, örneğin ilk basıldığında daha az direnç, pedal çalışmaya başladığında ise daha ağır bir his gibi. Sonuç olarak, çalan kişi damper pedalı kullanırken daha fazla kontrol elde eder.

 

 

Piyano Odası: piyano ve yer seçiminiz.

CVP-609 gerçekten piyano performansına yoğunlaşmak ve piyano sesinin keyfini çıkarmak istediğinizde kullanabileceğiniz Piyano Odası (Piano Room) adlı yeni bir özellik sunar. Uuml;ç tip piyanodan birini konser piyanosu, pop konser piyanosu ve honky-tonk- ve konser salonu, katedral ya da konser sahnesi gibi bir yer seçebilirsiniz. Anında ton kalitesini seçtiğiniz piyanoya ve lokasyona uyacak şekilde değişerek performansınıza tamamen farklı bir his kazandırır. Konser piyanosunu ya da pop konser piyanosunu çalarken sanal piyano kapağını açık ya da kapalı olarak bile seçebilirsiniz.

Muhteşem şekilde gerçekçi enstrüman sesleri için çok çeşitli Sesler

Wide variety of Voices

 

 

Super Articulation 2 Voices (Süper Artikülasyon 2 Sesler)

Yamaha`nın klavye harici enstrümanların gerçek performans özelliklerini sunan Super Articulation Voices özelliği artık daha da kapsamlı Super Articulation 2 Voices (Sesler) seti ile takviye ediliyor. SA2 Voices her bir enstrümana has özel nüansları otomatik olarak ekler. Örneğin nefesli enstrümanlardaki legato, glissando ve vibrato ve yeni SA2 keman. Sesten Sese pürüzsüz şekilde geçerek piyanonun tuşları yerine söz konusu enstrüman, virtüözü olan biri tarafından doğal olarak çalınıyormuş gibi duyulan performanslar elde edersiniz.

Grup lideri olduğunuz istediğiniz sanal gruba eşlik edin

Grup lideri olduğunuz istediğiniz sanal gruba eşlik edin

 

Stiller

Accompaniment Styles (Eşlikçi Stiller) özelliği rock ve caz dahil çok sayıda müzik türündeki sanal gruplara eşlik edebilmenizi sağlar. Stili değiştirin ve aynı parçayı tamamen farklı bir modla çalın.

 

 

 

Music Finder

Music Finder (Müzik Bulucu) grup performansı için doğru Stil ya da Sese karar veremediğiniz durumlarda yararlı olmaktadır. Sadece çalmak istediğiniz şarkının ismini seçin; CVP doğrudan çalmaya başlayabilmeniz için gereken ayarları çağıracaktır.

 

 

 

Style Recommender

Style Recommender (Stil Önerici) çalmak istediğiniz şekle uyan bir Stili hızlıca bulabilmenizi sağlar. Bir ya da iki bar basit bir ritim çalmanız yeterli; buna uyan Stil listesi ekranda belirecektir.

 

 

 

Performansınızı destekleyen kılavuz fonksiyonlar

Performansınızı destekleyen kılavuz fonksiyonlar

 

Ekran partisyon göstergesi ne zaman ve ne çalacağınızı gösterir

 

Yerinizi kaybetmediğinizden emin olmak için çalarken partisyonda gösterilen zıplayan topu takip edin.

 

 

 

Çalmanın keyfini çıkartın yeni başlamış olsanız bile.

 

Kılavuz ışıklar doğru notalara çalana kadar bekler, böylece kendi hızınızda çalışabilirsiniz.

Karaoke yapmanın ve kendinize eşlik etmenin keyfini çıkartın

 

Vokal performans için mikrofon takın

 

Bir mikrofon takın ve çalarken bir yandan da şarkı söyleyin.
İster kendi kompozisyonunuza eşlik edin isterseniz yetenekli bir arkadaşınızla beraber çalın.
Şarkı söylemek ev partilerinizi renklendirecektir.

 

 

Karaoke partisi yapın

 

Clavinova`nıza kaydedilmiş ya da internetten indirebileceğiniz şarkılar eşliğinde karaokenin keyfini çıkartın. Şarkının sözleri ekranda gösterilir* ve şarkı ilerledikçe harfler renk değiştirir; bu nedenle şarkıya girmek için mükemmeldir. Şarkı sözlerini büyük bir televizyon ekranında gösterin böylece herkes katılabilir ve parti daha da heyecanlı olabilir.
*Sadece şarkı verilerinin sözleri içerdiği durumlarda

 

 

Vokallerinizi armoni ile zenginleştirin

 

Vocal Harmony (Vokal Armonisi) fonksiyonu nu kullanmak tek başınıza söylerken bile bir koronun zengin armonilerini ekleyecektir. Ayrıca sesinize robotik bir tını katan vocoder gibi efektlerle de çok eğlenebilirsiniz.

 

 

 

Müzikten keyif almanın yeni yollarını keşfedin.

Müzikten keyif almanın yeni yollarını keşfedin.

 

Uygulamalar

 

iPad, iPhone ya da iPod touch kullanıyorsanız Yamaha uygulamaları çalmayı daha rahat ve keyifli hale getirecektir. Bir şarkı çalın ve ideal Ses ve eşlikçi Stili kolayca ayarlayın. Kendi performansınızı kaydedip arkadaşlarınızla paylaşın. Uygulamalara bir bakın ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tane bulun.

Not:
- Bazı aplikasyonlar enstrümanınıza bağlanmayı gerektirir. Aplikasyon bağlanabilirliğini kullanmak için kablolu bir bağlantı (Yamaha i-MX1 gibi) gereklidir
- Kablosuz bağlantı için kablosuz bir router ve USB Kablosuz LAN adaptörü gereklidir. USB Kablosuz LAN adaptörü yerel tüzüğe göre dahil olmayabilir.

 

 

 

Çevrimiçi Hizmetler

Klavyede çaldığınız notaları ve akorları takip ederek en sevdiğiniz sanatçıların en sevdiğiniz şarkılarını çalmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan binlerce şarkıya bakmak için Yamaha MusicSoft online mağazasını ziyaret edin. Çok çeşitli eşlikçi Stil (Styles) profesyonel bir grubu parmaklarınızın ucuna getirir. Styles (Stiller) egzersiz ya da gerçek performans için muhteşemdir ve ayrıca faydalı bir şarkı yazma aracıdır!

Other Features

Other Features

 

Kontrol panelinizi istediğiniz şekilde kendinize göre düzenleyin

Kolay anlaşılabilir kullanıcı arayüzü ve dokunmatik panel kullanımı kolaylaştırıyor.

 

Kontrol panelinizi istediğiniz şekilde kendinize göre düzenleyin

-Voices (Sesler) ve Styles (Stiller) için yer işaretleri
-Home ekranında kısa yollar
-En sevdiğiniz fonksiyonları ATANABİLİR düğmelere atayın.

Kendi performansınızı kaydetmek için USB Audio

Bilgisayarınıza kaydetmek üzere USB flash belleğe performanslarınızı kaydetmek için USB Audio Recorder*. Bu özellik gelişiminizi takip etmek üzere iki farklı performansınızı karşılaştırabilmenizi ya da taşınabilir bir müzik çalarda kaydettiklerinizi dinleyebilmenizi sağlar.
WAV, MP3 formatında kaydedilir.

 

 

 

Grup performanslarından daha fazla keyif almak için güçlü bas üretir

Grup performansları sırasında basların bas tonlarının ve bas davulun daha da büyük bir yoğunlukla üretilebilmesi için akustik tasarım önceki modeller üzerinden ilave bir subwoofer dahil olacak şekilde geliştirilmiştir. Profesyonel piyano performansından ilk defa müziğin keyfini keşfetmeye kadar CVP-609 herkesin piyano çalma hayallerine cevap verebilir.

Intelligent Acoustic Control (Akıllı Akustik Kontrolü)

Volüm ayarı başkalarının daha yumuşak çalmanızı tercih edebileceği ev ortamlarında çalmak için uygundur. Volüm az olduğunda, tiz ve bas sesleri duymanın zorlaştığını muhtemelen fark etmişsinizdir. Ancak Clavinova`da Akıllı Akustik Kontrolü (IAC) sesi otomatik olarak ayarlar böylece düşük volümlerde bile düzgün bir ses dengesi elde edersiniz. İlave olarak, volüm düğmesi düşük volümlerde hoparlör sisteminin genel sesinde (EQ) otomatik olarak ince ayarlar yapar. Bu zengin ve dengeli sesi kaybetmeden volümü ayarlama özelliği Yamaha`ya özel bir ayrıcalıktır ve her zaman en iyi ses kalitesiyle çalmanızı sağlar.

 

Yamaha`nın en son ses mühendisliği teknolojisi, Acoustic Optimizer

Acoustic Optimizer sistemi, tasarımı ve enstrüman içindeki konumu sayesinde ses dalgalarının akışını fiziksel olarak ayarlayarak rezonansı zenginleştirip kontrol etmek üzere yaratılmıştır. Acoustic Optimizer ve dijital teknolojilerinin kombinasyonu CVP serisine olağanüstü bir müzikal ifade gücü sağlar.

 

 

 

Birçok gelişmiş özellik ile beraber,elegan bir piyano görünümü

Tuş kapağı kapalı olduğunda CVP`niz bir piyanonun ağırbaşlı ambiyansına sahiptir. Açık olduğunda ise etkin şekilde düzenlenmiş kontrol panelini görürsünüz. CVP-609 modelinde, müzikten keyif almanın yeni yollarını araştırmanızı sağlayan CVP serisinin geleneksel güçlü noktalarının yanısıra gerçek bir piyanonun ifade gücü bulunur.

 

 

 

Teknik Özellikler

Ölçüler ve Ağırlık

Ölçüler Genişlik 1,426 mm > 1,429 mm (Parlak Siyah ve Parlak Maun)
Yükseklik 868 mm > 872 mm (Parlak Siyah ve Parlak Maun)
Derinlik 612 mm > 612 mm (Parlak Siyah ve Parlak Maun)
Ağırlık Ağırlık 81 kg > 84 kg (Parlak Siyah ve Parlak Maun)

Kontrol Özellikleri

Tuşlar Tuş Sayısı 88
Tuş Tipi Doğal Ahşap (NW) Sentetik fildişi kaplamalı klavye ( gerçek-ahşap beyaz tuşlar ile)
Tuş Hassasiyet Ayarları Sert2/Sert1/Orta/Yumuşak1/Yumuşak2
88 tuş için sıralı derecelendirilmiş tuş mekanizması Evet
Pedal Pedal Sayısı 3
Yarım Pedal Özelliği Evet
Pedala atanabilir Fonksiyonlar Sustain, Sostenuto, Soft, Glide, Song Play/Pause, Style Start/Stop, Volume, vb.
GP Response Damper Pedal Evet
Display Tip TFT Color Wide LCD
Ölçüler 8.5 inç (800 x 480 nokta WVGA )
Dokunmatik Ekran Evet
Renkler Renkli
Nota Gösterim Özelliği Evet
Şarkı Sözü Gösterim Özelliği Evet
Text Viewer Fonksiyonu Evet
Ekran Dili İngilizce, Japonca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca
Panel Panel Dili İngilizce

Kabin

Tuş Kapağı Tuş Kapağı Tipi Panel ile beraber kanat şeklinde katlanır kapak
Nota Sehpası Evet
Nota Sehpasında sayda tutacağı Evet

Sesler

Ses İşlemcileri Piyano Sesi RGE (Real Grand Expression)
Stereo Sustain Örneklemeler Evet
Key-off Örneklemeler Evet
Tel Rezonansı Evet
Smooth Release Evet
Damper Rezonansı Evet
Polifoni Maksimum Polifoni Sayısı 128 + 128
Dahili Ses Hafızası Dahili Sesler 1,140 Ses + 35 Davul/SFX Kiti + 480 XG Ses + GM2 + GS (GS Song Playback için)
Özel Sesler 164 Super Articulation Voices, 30 Super Articulation 2 Voices, 43 MegaVoices, 96 Natural! Voices, 31 Sweet! Voices, 80 Cool! Voices, 102 Live! Voices, 30 Organ Flutes! Voices
Kişiselleştirme Ses Editörü Evet
Uyumluluk XG, XF, GS (Song Playback için), GM, GM2

Efektler

Efekt Tipleri Reverb 44 Preset + 3 Kullanıcı
Chorus 106 Preset + 3 Kullanıcı
Master Compressor 5 Preset + 5 Kullanıcı
Master EQ 5 Preset + 2 Kullanıcı
Part EQ 27 Bölüm
Insertion Effect 310 Preset + 10 Kullanıcı
Variation Effect 308 Preset + 3 Kullanıcı
Vocal Harmony VH2: 44 Preset + 60 Kullanıcı

Ritm Eşlikleri

Dahili Ritm Eşlikleri Dahili Ritm Sayısı 566
Özel Ritmler 468 Pro Stil, 55 Session Stil, 7 Free Play Stil, 36 Pianist Stil
Akompanya Çeşitleri Single Finger, Fingered, Fingered On Bass, Multi Finger, AI Fingered, Full Keyboard, AI Full Keyboard
Ritm Kontrolleri INTRO x 3, MAIN VARIATION x 4, FILL x 4, BREAK, ENDING x 3
Kişiselleştirme Ritm Yazma Evet
Diğer Özellikler Music Finder 2,500 Eser
One Touch Setting (OTS) Her stil için 4
Style Recommender Evet
Uyumlu Formatlar Style File Format GE (Guitar Edition)

Şarkı ve Kayıt Özellikleri

Dahili Dahili Şarkı Sayısı 124
Recording Kanallı Kayıt Özelliği Mevcut - 16 Kanal
Veri Kapasitesi yaklaşık 300 KB/Şarkı
   
Uyumlu Veri Formatları Çalma SMF (Format 0 ve 1), ESEQ, XF
Kaydetme SMF (Format 0)

Fonksiyonlar

Demo Evet
Panel Hafızası Panel Hafıza Butonları 8
Panel Hafıza Kontrolleri Registration Sequence, Freeze
Eğitim / Yönlendirme Eğitim / Yönlendirme Fonksiyonları Follow Lights, Any Key, Karao-Key, Your Tempo
Tuşların üzerinde Yönlendirme Lambaları Evet
Performance Assistant Technology (PAT) Evet
Piano Room Simülasyonu Evet
USB Audio Kayıt Çalma .wav, .mp3 (MPEG-1 Audio Layer-3)
Kaydetme .wav, .mp3 (MPEG-1 Audio Layer-3)
USB Audio Özellikleri Time Stretch Evet
Pitch Shift Evet
Vokal İptali Evet
Diğer Çift Ses Birleştirme Evet
Klavyede iki farklı sesi ayrı bölümlere atama Evet
Metronom Evet
Tempo Aralığı 5 - 500, Tap Tempo
Transpose -12 0 +12
Tuning 414.8 440 466.8 Hz
Skala tipleri 9
Intelligent Acoustic Control (IAC) Evet

Bağlantı ve Hafıza

Hafıza Dahili Hafıza yaklaşık 6.7 MB
Harici Hafıza Opsiyonel USB Flash Memory (via USB to DEVICE)
Bağlantılar Kulaklık x 2
Mikrofon 1 adet giriş ,Giriş Ses kontrol potansı
MIDI In/Out/Thru
AUX IN Stereo Mini
AUX OUT (R, L/L + R)
AUX Pedal Evet
VIDEO OUT Evet
RGB OUT Evet
USB TO DEVICE Evet (x 2)
USB TO HOST Evet

Amfi ve Hoparlörler

Amplifikatör (30 W + 30 W) x 2 + 80 W
Hoparlörler 20 cm x 1 + 16 cm x 2 + 5 cm x 2 + 3 cm (dome) x 2
Acoustic Optimizer Evet

Güç Gereksinimi

Güç Gereksinimi 60 W

Aksesuarlar

Aksesuarlar Kullanım Kılavuzu, Data Listesi, 50 Greats for the Piano Müzik Kitabı, My Yamaha Product Kullanıcı Kaydı, AC Güç Kablosu,

YAMAHA CLAVİNOVA CVP 609 BLACK TABURE HEDİYELİ

YAMAHA CLAVİNOVA CVP 609 BLACK TABURE HEDİYELİ, Tutku Müzik Aletleri stoklarından sipariş verilen ürünler titizlikle ayrıştırılıp paketlendikten sonra siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Tutku Müzik Aletleri yıllardır faaliyet gösterdiği sektörel tecrübesiyle profesyonel e-ticaret uzmanlarıyla birlikte hem sipariş bilgi hattı üzerinden, hem de canlı destek altyapısıyla siz değerli müşterilerimizin soru ve sorunlarını çözüme kavuşturmaktadır.

Siparişini vermiş olduğunuz YAMAHA CLAVİNOVA CVP 609 BLACK TABURE HEDİYELİ tarafınıza ortalama 2 iş günü içerisinde özenli paketlenerek hasarsız olarak teslim edilir.

YAMAHA CLAVİNOVA CVP 609 BLACK TABURE HEDİYELİ

hakkında sipariş veya sorularınızla ilgili ilgili bize 0342 232 8115 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜN TAKSİT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

ÜRÜN YORUMLARI

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

KARGO VE İADE ŞARTLARI

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır. Tüm Alışverişlerinizde Kredi Kartlarınıza Taksitle Ödeme İmkanları !! Üstelik Fırsat Ürünlerinde Peşin Fiyatına 9 Aya Varan Taksit Ve Ücretsiz Kargo !

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


İncilipınar mah. Sabahat Göğüş cad. no 3/B Şehitkamil/Gaziantep

0342 232 8115
bilgi@tutkumuzik.com.tr
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
  Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.